Parim külmutamistulemus

Wortie on kiire, ohutu ja tõhus.

Tüügastele iseloomulikud omadused


-    Tüükad on healoomulised nahamoodustised, mille põhjuseks on inimese papilloomiviirus (HPV, human papilloma virus), mis põhjustab kumeraid, sageli mosaiikse mustriga keratiinipaksendeid.
-    Kui tüükad tekivad, võib neist olla raske vabaneda. Tavaliselt kaovad tüükad mõne kuu või aasta jooksul siiski ise.
-    Tüükad võivad tekkida igale poole kehale, kuigi sagedamini esineb neid kätel ja jalgadel. Kõige sagedamini esineb neid koolilastel ja noortel täiskasvanutel.
-    Talla all paiknevad tüükad võivad seismisest ja kõndimisest tingitud surve tõttu olla surutud nahapinna alla. Tüüka peale tekib aeglaselt nahapaksend, mis näeb välja ja katsudes tundub nagu kallus.

 

Kui paljudel inimestel on tüükad?

 

Ühendkuningriigis tekivad tüükad igal aastal vähemalt ühel inimesel neljateistkümnest (4,4 miljonil inimesel aastas). Tüügaste käes kannatab üks viiest 12–16aastasest lapsest.

Ühendkuningriigi Riiklik Tervishoiusüsteem (NHS, National Health Service) uuris 1000 tüügastega last ning leiti, et:

 

-    74 protsendil lastest olid tavalised tüükad
-    74 protsendil lastest olid tavalised tüükad

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Naha pehme fibroomi võtmeomadused

 

Naha pehmed fibroomid on kahjutud ja mittenakkavad nahavohandid. Te võite pehme fibroomi ära tunda selle järgi, et tal esinevad KÕIK järgmised füüsilised omadused: nahavohand on ihuvärvi, see on katsudes pehme ja kergesti liigutatav ning valutu ning see ulatub ümbritsevast nahast välja väikesel, peenel varrel. Naha pehmed fibroomid on sageliesinevad omandatud healoomulised nahavohandid, mille arv võib ulatuda ühest sadadeni. Ehkki mõned fibroomid võivad spontaanselt ära kukkuda, jääb neist enamus pärast moodustumist püsima. Naha pehme fibroomi meditsiiniline nimetus on akrokord. 

Akrokordid ehk naha pehmed fibroomid tekivad nahavoltides või kohtades, kus toimub nahapindade vastastikune hõõrdumine või naha hõõrumine riietega, nagu kael, kaenlaalused ja kubemepiirkond, kuid ka nägu. Naha pehmete fibroomide täpne tekkepõhjus ei ole teada, kuid mõned uuringud viitavad võimalusele, et nahavohandite teke on seotud inimese papilloomiviirusega (HPV), mis on ka soolatüügaste tekke põhjuseks. 

Naha pehmed fibroomid koosnevad veresoontest ja kollageenikiududest (teatud tüüpi valk) ning neid ümbritsevast nahast. Pehmed fibroomid on muu nahaga ühendatud varre abil, mis võib olla erineva paksusega, kuid on üldiselt peenike. Kui riided või muud materjalid hõõruvad naha pehmet fibroomi sageli, võib tekkida vohandi ärritus, mis on sageli ka pehme fibroomi eemaldamise põhjuseks. Naha pehme fibroom võib olla ka kosmeetiliselt ebaesteetiline ja inimest emotsionaalselt häirida.

 

-    Naha pehme fibroom on sageliesinev seisund, mis väljendub väikeste, peenikese varrega ja nahavärvi vohanditena.
-    Naha pehmed fibroomid esinevad kõige sagedamini silmalaugudel, kaelal, kaenlaaukudes ja kubemepiirkonnas ning on tavaliselt 1...5 mm suurused.
-    Naha pehmete fibroomide esinemissagedus suureneb vanusega. Lastel ei ole pehmed fibroomid tavalised ja akrokordide esinemine lastel näitab diagnoosi täpsustamise vajadust.
-    Naha pehmed fibroomid tekivad tavaliselt nahavoltidesse või hõõrduvatesse piirkondadesse, nagu:

 

- kaenlaalused,

- silmalaud,

- kubemevoldid,

- tuharavoldid,

- rinnaalused voldid.