Parim külmutamistulemus

Wortie on kiire, ohutu ja tõhus.

Kuidas tüükad levivad?


Tüükad levivad kergesti otsesel kokkupuutel inimese papilloomiviirusega. Viirus suudab nahka siseneda läbi epiteelipinna väikeste lõhede. Täiskasvanutel esineb tüükaid palju harvemini, sest enamikel täiskasvanutel on juba välja kujunenud immuunsus HPV erinevat tüvede suhtes, samas kui lapsed on nakkusele veel vastuvõtlikud. Infektsiooni on võimalik teistele edasi kanda käterättide, raseerimisvahendite või muude isiklike esemete kaudu.HPV-ga kokkupuute järel võib tüügas mitme kuu jooksul naha all aeglaselt kasvada enne, kui te seda märkate.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kuidas naha pehmeid fibroome levitatakse?

 

Naha pehmed fibroomid ei ole nakkavad. 

Naha pehmed fibroomid on üldpopulatsioonis väga sagedased - nende levimus on 46%. Naha pehmete fibroomide levimus suureneb vanusega - levimus 70. eluaastale liginevatel täiskasvanutel on kuni 59%.

Peaaegu kõigil inimestel tekib mingil ajal elu jooksul naha pehme fibroom, kuid tekketõenäosus suureneb vanusega. Naha pehmete fibroomide tekke eelsoodumus on meestel ja naistel võrdne. Rasedus, suhkurtõbi ja ülekaalulisus on kõik seotud naha pehmete fibroomide tekkega. Ülekaaluliste inimestel võib olla põhjuseks suurem nahapindade omavaheline hõõrdumine rohkemate voltide tõttu.