Parim külmutamistulemus

Wortie on kiire, ohutu ja tõhus.

Harilikud tüükad ja tallaalused tüükad


Harilikke tüükaid põhjustab inimese papilloomiviirus (HPV, human papilloma virus). Seni on tuvastatud üle 100 HPV tüübi, millest nahatüükaid põhjustavad sagedamini tüübid 1, 2, 3, 4, 7, 10 ja 27. Viirus on võimeline nahka sisenema läbi nahaepiteeli väikeste lõhede. Infektsioon põhjustab keratinotsüütide metaplaasiat, mis järkjärgult põhjustab keratohüaliini graanulite kuhjumise ja nahaketenduse. Viirusega nakatunud keratinotsüüte ei hävitata ning see kaitseb viirust peremeesorganismi immuunsüsteemi eest, võimaldades tüükal järjest kasvada.

 

 

Teave harilike tüügaste kohta

 

Harilike soolatüügaste (või tallaaluste tüügaste) põhjuseks on inimese papilloomiviirus. Soolatüükad on väga sagedased ning enamik inimesi kogeb neid mingil hetkel oma elu jooksul. Soolatüükad on nakkavad ja võivad olla valusad, eriti, kui need paiknevad talla all. Soolatüükad levivad otsese nahakontakti kaudu või saastunud pindade (nagu ujulad või ühiseks kasutuseks mõeldud duširuumid) vahendusel kaudselt. Samas on teada, et tüügaste esinemine pereliikmetel või tüügaste suur esinemissagedus lapse klassis on olulisemad riskitegurid tüügastesse haigestumisel kui ujulate ja ühiskasutuses duširuumide kasutamine. Soolatüükad kriimustamisel või äralöömisel võib see veritseda, lihtsustades viiruse levikut teistesse kehapiirkondadesse nahalõhede kaudu.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Info naha pehmete fibroomide kohta

 

Miks tekivad naha pehmed fibroomid?

 

Uurijad ei ole seni suutnud täielikult välja selgitada, mis põhjustab naha pehmete fibroomide tekke, kuigi enamik uurijaid nõustub, et hõõrdumine on kõige tõenäolisem tekkepõhjus. Kõige sagedamini tekivad pehmed fibroomid nahavoltidesse, rinnahoidja rihmade või kinnituskoha lähedale. 

Pehmete fibroomide tekkimisel võivad osaleda ka teised tegurid, sealhulgas inimestele soolatüükaid tekitava inimese papilloomiviiruse (HPV) teatud vormid, hormoonide tasakaalu muutumine raseduse ajal ja insuliiniresistentsus, mis esineb 2. tüüpi suhkurtõvega haigetel.